Cypr – cały rok

Cypr – cały rok

Fundacja DivingTeam24

Działa na zasadzie 100% non-profit. Powstała aby propagować aktywność sportową, rozpowszechniać zdrowy sposób na życie oraz budować świadomość zdrowotnego wpływu aktywności fizycznej. Zyski z działalności przeznaczone są na realizowanie celów statutowych Fundacji DivingTeam24  jakie postawił przed nią fundator.

CYPR NURKOWANIE WRAK ZENOBIA

Zenobia jest aktualnie jedną z najciekawszych atrakcji i wyzwaniem dla nurków. Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia Do wraku płyniemy szybkim zodiakiem w 5 min.  Zenobia osiadła na lewej burcie, na piaszczystej nawie na maksymalnej głębokości 43 m. Z jednej strony ściana sterburty stanowi stalową płaszczyznę długą na 18 m. Dlatego na wraku mogą nurkować nawet początkujący nurkowie. Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia Nurkowanie zaczyna się zwykle przy jednej z opustówek  zamocowanych na dziobie bądź rufie promu. Widoczność na wraku bardzo dobra i wynosi latem od 30 m do 50 m zimą. Temperatura wody waha się od 18 do 24 stopni. Dużym przeżyciem dla niedoświadczonych nurków jest samo opłynięcie Zenobii. Wrak ma długość 170 m. Na rufie wystają obie śruby – każde skrzydło ma wysokość nurka.

WRAK PROMU MS ZENOBIA – JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ATRAKCJI NURKOWYCH W TEJ CZĘŚCI EUROPY

Doświadczeni nurkowie mają możliwość pełnej penetracji wraku. Wykonania na nim nurkowań rekreacyjnych jak i również nurkowań dekompresyjnych. Baza z której korzystamy supportuje również nurków Trimixowych i REB’owych Zenobia jest idealnym miejscem do podniesienia swoich uprawnień nurkowych. W ramach naszych wyjazdów organizujemy programy szkoleniowe:

  • Twinset Diver – Kurs nurkowania z użyciem zestawu dwubutlowego, popularnie zwanego twinsetem. Celem szkolenia jest nauczenie kursanta efektywnego korzystania z posiadanego sprzętu i rozumienia zasad, jakimi rządzi się dobrze dobrana i bezpieczna konfiguracja.
  • Sidemount Diver – Kurs nurkowania w konfiguracji bocznej, obejmujący procedury awaryjne, ratownicze i metody uzyskiwania idealnego trymu odpowiednie dla side mountu.
  • Multi Stage Diver –  Kurs nurkowania w konfiguracji bocznej, z wieloma butlami obejmujący procedury awaryjne, ratownicze i metody uzyskiwania idealnego trymu odpowiednie dla sidemountu. I jest swoista przepustką do nurkowań technicznych dla sidemountowców
  • Master Diver – Kurs, który jest najwyższym stopniem nurkowego wtajemniczenia na ścieżce rekreacyjnej i jednocześnie otwiera drzwi do świata nurkowań technicznych, umożliwiając planowanie i wykonywanie nurkowań z ograniczoną dekompresją powietrzną do maksymalnej głębokości 50 metrów.
  • Advenced Nitrox -Kurs nurkowania technicznego umożliwiający planowanie i wykonywanie nurkowań dekompresyjnych do głębokości 50 metrów i z użyciem gazu dekompresyjnego do 100% tlenu. Bez limitu czasu dekompresji.
  • Trimix Diver – Kurs nurkowania na mieszankach helowych, do 65 m, umożliwiający bezpieczne zaplanowanie i wykonanie nurkowania na trimixie o zawartości tlenu wiekszęj niż 17%, z użyciem dowolnej ilości gazów dekompresyjnych i podróżnych.

CYPR NURKOWANIE WRAK ZENOBIA KOSZTY WYJAZDU:

Samolot: aktualnej stawki operatora lotniczego

Koszty noclegu: Hotel SAN REMO*** – budżetowy hotel 5 min piechotą od bazy nurkowej. Ceny zazwyczaj 300-500 zł/HB tydzień

Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia: Pakiet nurkowy to 370 euro (w raz z dniem wyjazdowym na Agi Napa). Obejmuje butle 12’tki z powietrzem, balast i przewodnika na każdych czterech nurków. To bardzo ważne bo grupy mogą być niezależne od siebie!!!

Wstępny plan nurkowy obejmuje: 

1 Dzień – check dive na Agia Napa

2-5 Dzień Wrak ZENOBIA nurkowanie z Zodiaka lub inne wybrane przez nas lokalizacje – ale wrak jest najlepszy i ogromny. Tak duży że podczas tych ośmiu nurkowań nie ma możliwości żeby obejrzeć go całego.