Kurs nurkowanie techniczne

KURS NURKOWANIE TECHNICZNE

Kurs Nurkowanie Techniczne jest przeznaczony dla nurków z doświadczeniem i świadomych ryzyka jakie „sport ekstremalny” za sobą niesie. Nurkujemy głębiej i dłużej z wykorzystaniem różnych gazów w zależności od etapu nurkowania przekraczając rekreacyjne limity bezdekompresyjne.

 

Nasze szkolenia uczą stosowania właściwych procedur i zasad bezpieczeństwa, planowania nurkowań, odpowiedniej konfiguracji sprzętu zarówno w sidemount czy backmount.

 

Kurs Nurkowanie Techniczne charakteryzuje się wykorzystaniem znacząco większej ilości sprzętu i wyższymi wymogami treningowymi. Wszystko to po to żeby nurek techniczny był bardzo dobrze przygotowany na nowe wyzwania, z którymi będzie musiał się zmierzyć pod wodą.

Kursy nurkowania technicznego są wymagające. Nie dość, że dochodzi masa nowego sprzętu,którym trzeb nauczyć się sprawnie posługiwać, to do opanowania jest sporo wiedzy teoretycznej.

 

Szkolenia techniczne to nie są kursy nurkowania dla osób, które chcą sobie po prostu głębiej ponurkować. To kursy, które są wymagające i przygotowują do przeprowadzania poważnych nurkowań.

 

W ramach naszych kursów i warsztatów nurkowania technicznego realizujemy program organizacyjny dostosowujemy do każdej grupy indywidualnie – tu nie ma miejsca na pośpiech. Zajęcia organizujemy tak żeby każdy miał komfort. Zajęcia prowadzone są na najciekawszych Polskich kamieniołomach, Bałtyku oraz Cyprze czy Malcie i Gozo.

Często zdarza się sytuacja, w której przed przystąpieniem do kursy trzeba uzupełnić warsztat nurkowy naszego przyszłego nurka technicznego. Dlatego przed przystąpieniem do kursu technicznego obowiązkowo robimy nurkowanie sprawdzające.

 

Nasze kursy nurkowania technicznego prowadzone są wg światowych standardów federacji IDF, IANTD i PADI TecRec.

 

W ramach każdej z federacji struktura kursów technicznych jest unikalna, ale zorganizowana tak żeby dane poziomy kursów nurkowania technicznego były adekwatne. Daje to możliwość migrowania miedzy szkoleniami różnych federacji. Dlatego jeżeli wcześniej nie szkoliłeś się w IDF, IANTD czy PADI Tec Rec to nie ma większego znaczenia. Federacje na mocy wzajemnych porozumień akceptują swoje programy szkoleń technicznych i rekreacyjnych.

NIE WIESZ, KTÓRY KURS JEST DLA CIEBIE NAJLEPSZY? ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS! POPROWADZIMY CIĘ I USTALIMY NAJCIEKAWSZY SCENARIUSZ KURSU TECHNICZNEGO!

KURS NURKOWANIE TECHNICZNE W IDF

Poprzez synergię działań i doświadczeń dbamy, by nurkowanie było konsekwentnie postrzegane jako atrakcyjna i bezpieczna forma aktywności, gdzie nacisk na bezpieczeństwo i praktyczne umiejętności ratownicze kładziony jest na wszystkich etapach szkolenia – w myśl zasady – SAFETY FIRST!

IDF Twinset Diver – Kurs nurkowania z użyciem zestawu dwubutlowego, popularnie zwanego twinsetem. Celem szkolenia jest nauczenie kursanta efektywnego korzystania z posiadanego sprzętu i rozumienia zasad, jakimi rządzi się dobrze dobrana i bezpieczna konfiguracja.

IDF Side Mount Diver – Kurs nurkowania w konfiguracji bocznej, obejmujący procedury awaryjne, ratownicze i metody uzyskiwania idealnego trymu odpowiednie dla side mountu.

IDF Advanced Side Mount Diver – Kurs nurkowania w konfiguracji bocznej, gdzie do dwóch podstawowych butli dodajemy butle z gazami DECO. Co pozwala realizować dekompresyjne nurkowania w pełnym zakresie.

IDF Master Diver – Kurs, który jest najwyższym stopniem nurkowego wtajemniczenia na ścieżce rekreacyjnej i jednocześnie otwiera drzwi do świata nurkowań technicznych, umożliwiając planowanie i wykonywanie nurkowań z ograniczoną dekompresją powietrzną do maksymalnej głębokości 50 metrów.

IDF Advanced Nitrox Diver – Kurs nurkowania technicznego umożliwiający planowanie i wykonywanie nurkowań dekompresyjnych do głębokości 50 metrów i z użyciem gazu dekompresyjnego do 100% tlenu. Bez limitu czasu dekompresji.

 

IDF Extended Range Diver – Kurs nurkowania technicznego, umożliwiający planowanie i wykonywanie nurkowań dekompresyjnych do maksymalnej głębokości 55 metrów i z użyciem dowolnej ilości gazów dekompresyjnych do 100% zawartości tlenu.

 

IDF Trimix Diver – Kurs nurkowania na mieszankach helowych, do 65 m, umożliwiający bezpieczne zaplanowanie i wykonanie nurkowania na trimixie o zawartości tlenu wiekszęj niż 17%, z użyciem dowolnej ilości gazów dekompresyjnych i podróżnych.

 

IDF Gas Blender – Kurs gas blenderski dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się sporządzania odpowiednich mieszanin gazowych. Ułatwia znalezienie pracy w bazie nurkowej w dowolnym miejscu na świecie. Nie wymaga uprawnień nurkowych!

KURS NURKOWANIE TECHNICZNE W PADI Tec Rec

Programy szkoleń nurkowania technicznego dla PADI zostały przygotowane przez organizację DSAT (Diving Science & Technology). Kursy PADI TEC REC przygotowane są w oparciu o najlepsze technikach zaadoptowane z różnych organizacji technicznych. Programy te przeznaczone są dla doświadczonych nurków którym limity nurkowań rekreacyjnych już nie wystarczają.

 

Tec Rec 40 – jest pierwszym krokiem w nurkowaniu technicznym. Będziesz nurkował w zestawie dwu butlowym i dodatkową butlą z gazem DECO dlatego nauczysz się sprawnej zmian gazów, dzięki temu wydłużysz czas denny i będziesz potrafił zaplanować i bezpiecznie przeprowadzić nurkowanie z 10 min deco, do głębokości 40 m.

 

Tec Rec 45 – to następny krok w karierze nurka technicznego. Przyśpieszona dekompresji z użyciem powietrza, nitroxu, lub tlenu z jednym gazem dekompresyjnym do głębokości 45m,

 

Tec Rec 50 – to trzeci ostatni program z serii DSAT. Przyśpieszona dekompresja z użyciem powietrza, nitroxu, oraz tlenu do głębokości 50m,

PROGRAMY SZKOLEŃ TECHNICZNYCH

 

To bardzo intensywny czas szkolenia podczas, którego opanujesz sporo nowej wiedzy z zakresy dekompresji, fizjologi czy sprzętu nurkowego i prawidłowych technik jego wykorzystania. Wszystkie skill’sy opanujemy najpierw na płytkiej wodzie. Po dopracowaniu wszystkiego perfekcji wspólnie przeprowadzimy głębokie nurkowania.

Fundacja DIVING TEAM 24 działa na zasadzie 100% non-profit. Całkowity zysk z działaności przeznaczony jest na cele statutowe fundacji.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? Chciał byś dowiedzieć się więcej na temat nurkowania?
Czy może zapisać na kurs lub wyjazd? Napisz do nas! A udzielimy Ci odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

szkolenia@divingteam24.org

+48 662 100 062